İŞ AKADEMİSİ

SERTİFİKASYON PROGRAMI

Ticari işletmelerin önemli sorunlarından birisi geleceğe yön verecek yeni nesillerin bugünden geleceğe doğru hazırlanmasını sağlayacak bir sistemin var olmamasıdır.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde bir çok işletme bu açığı Management Trainee ( Yönetici Adaylığı ) sistemi ile çözmeye kalksa da, bu sistemin önemli sorunlara işletmeyi gebe bıraktığı gözlendi. İç motivasyon zayıfladı, işletmeye karşı mevcut çalışanlarda güvensizlik oluştu, içeriden terfi sisteminin oluşturulamaması işletmenin elini kolunu bağladı.

Bu arada ülkemizde terfi ile karşı karşıya gelen bir çok profesyonel “ keşke bu pozisyona getirilmeden evvel bir takım ön hazırlıklara tabi tutulsa idik. Deneme- Yanılma metodu hem bize hem de işletmemize çok zaman kaybettirdi “ diyerek, bu soruna parmak basmaktadırlar.

Bugün kurumsallık yolunda ilerleyen bir çok kuruluş, bu her 2 sistemin de aynı anda paralel bir şekilde yürümesi gerektiği konusunda konsensus sahibi oldu. Başka bir deyiş ile hem dışarıdan profesyonelce ve sistematik bir şekilde seçilmiş adayları filtrelemek, hem de mevcut çalışanları içerisinde “ Yıldız “ yetkinliklere sahip olanları diğerlerinden ayırıp, bir yatırım ve gelişim planına dahil etmek istiyorlar.

Yetenek havuzu “ İçeriden Yükselme “ sistemini destekleyen son derece etkili bir program.

Şirket ve Partner ortaklığında yürüyen bu sistematik ile, şirketin bugün ve gelecekte kendisini başarıya taşıyacağına inandığı “ Potansiyel Yetkinlikler “ alanında mevcut çalışanları önce bir filtreleme işleminden geçirilmektedir.

Burada kullanılacak simulasyon, vaka çalışmaları, yetkinlik arama envanterleri ve karşılıklı görüşmeler sayesinde metodolojinin güvenirliliği arttırılmaktadır.

Hemen bu filtreleme işleminin ardından, bu potansiyel yetkinliklere sahip çalışanlar için bir “ Gelişim Planı “ devreye alınmaktadır. Şirket ile karşılıklı olarak mutabık kalmak kaydıyla, bu bireylerin ;

 • Profesyonel Gelişim; Müşteri Hizmetleri, Finans, Lojistik, Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri
 • Kişisel Gelişim; Yönetim Yetenekleri, Değişim Liderliği, Ekip, Vizyoner Liderlik

Gelişim ihtiyaçları için planlar devreye alınmaktadır.

Biz Partner olarak bu programı  “ İş Akademisi Sertifikasyon Programı “ adı ile tanıtmaktayız.

İçerisinde ;

 • Yönetim Yeteneklerini Geliştirme Programı
 • Satış Becerileri
 • Profesyonel Sunum Teknikleri
 • Etkin Performans Yönetimi
 • Değişim Yönetimi
 • Koçluk
 • Müşteri Odaklı Yönetim Becerileri
 • Finansçı Olmayanlar İçin Finans
 • Modern Proje Yönetimi
 • Etkin  Zaman Yönetimi

Gibi, geleceğin yöneticilerini bugünden geleceğe hazırlayacak kritik konu ve gelişim başlıklarını bir döneme ( 6 ay ila 18 ay arasında )  yayarak, aktarıyoruz.

Bu arada her bir eğitim başlığı ile ilgili olarak katılımcılara verilecek ara dönem gelişim faaliyeti ve organizasyonel “ ev ödevleri “ ve takip toplantıları ile gelişimi gözlemleyip, ölçümleyebiliyoruz.

Bu dönem hem şirket hem de danışmanlık eden Partner ‘in hazırlayacağı bir SERTİFİKASYON ile ödüllendirilmekte olup, bireyin gelecekte kullanabileceği önemli bir Kişisel Pazarlama Aracı haline gelebilmektedir.  

Daha detaylı ve fazla bilgi için Partner ile temasa geçiniz.